Spotkania NewPastoral prowadzone są w oparciu o materiały przygotowane specjalnie dla naszego projektu. Są to filmy przedstawiające między innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi. Krótkie fragmenty filmów oraz teksty są dostępne poniżej, natomiast pełna wersja jest możliwa do wyświetlenia tylko w czasie spotkania grupy.

Sześć ważnych pytań w sześć tygodni

Zapraszamy do udziału w serii sześciu spotkań opartych o świadectwo ludzi, którzy przeżyli coś ważnego w swoim życiu i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi. Ich poruszające doświadczenia mogą stać się punktem wyjścia do postawienia sobie trudnych pytań, których być może nigdy sobie nie stawiamy: o sens życia, cierpienia, o to, jak znaleźć siłę, by zacząć od nowa, by przebaczyć i wiele innych? Życzymy by Wasza pierwsza mała parafialna grupa domowa NewPastoral pomogła Wam zbliżyć się do odpowiedzi na te pytania i może otwarła na nowe? Powodzenia!

play

zwiastun

Krzysztof Ziemiec

1. Czy wszystko jest po coś?

play

zwiastun

Jan Mela

2. Czy cierpienie ma sens?

play

zwiastun

Robert Friedrich

3. Zawalił mi się świat i co dalej?

play

zwiastun

Eleni

4. Czy wszystko można przebaczyć?

play

zwiastun

s. Małgorzata Chmielewska

5. Czy Bóg się mną interesuje?

play

zwiastun

o. Adam Szustak

6. Po co jestem na ziemi?

Gratulujemy!

Pierwsza seria spotkań NewPastoral stanowi bardzo ważny etap na drodze wzrastania i dojrzewania małych parafialnych grup domowych. Wszystkim, którzy ukończyli ten etap chcemy bardzo serdecznie pogratulować z nadzieją na to, że dalej będzie nam dane podążać razem tą drogą. Chcemy was zapewnić, że cały czas pracujemy nad nowymi seriami, które stopniowo będziemy udostępniać na naszej stronie. Jeżeli chcecie mieć swój udział w tym dziele, zachęcamy do odwiedzenia zakładki „WSPIERAM”.

Dziękujemy za zaufanie i życzymy interesujących oraz ubogacających i „odżywczych” spotkań.

Ks. Bogusław Brzyś

Ekipa NewPastoral

Bóg na drogach człowieka

Trzy świadectwa osób pochodzących z trzech różnych krajów: Rwanda, Filipiny i Irak. Każde z nich wyprowadza nas daleko poza sferę naszych codziennych spraw i problemów i w ten sposób pomaga nam wyjść z naszej strefy komfortu i otworzyć się na problemy i cierpienia innych ludzi. Życzymy udanych spotkań!

play

zwiastun

play

zwiastun

Kard. Luis Antonio Tagle

2. Filipiny

play

zwiastun

A według was kim jestem?

Seria spotkań zatytułowana: „A według was kim jestem?” prowadzi nas śladem kilku najbardziej poruszających wydarzeń ewangelicznych, które pozwalają bliżej poznać i zrozumieć osobę Jezusa Chrystusa. Celem tych spotkań nie będzie jednak sterylnie intelektualna analiza tekstu, lecz próba osobistego zmierzenia się z pytaniem: „Jaka odpowiem na pytanie czy problem, jakie stawia Biblia?”. W tej podróży towarzyszyć Wam będą przepiękne pejzaże z ojczyzny Chrystusa, nagrane specjalnie dla NewPastoral, tak by słowa Jezusa wybrzmiały na tle miejsc, gdzie dokonały się te wydarzenia dwa tysiące lat temu. A zatem w drogę!

play

zwiastun

Ks. Bogusław Brzyś

1. A według Was kim jestem?

play

zwiastun

Ks. Bogusław Brzyś

2. On również

play

zwiastun

Ks. Bogusław Brzyś

3. Bardzo umiłowała

play

zwiastun

Ks. Bogusław Brzyś

4. Kto jest moim bliźnim?

play

zwiastun

Ks. Bogusław Brzyś

5. Nie przyszedłem powołać...

play

zwiastun

Ks. Bogusław Brzyś

6. Przybliżył się i szedł z nimi

Nawrócenie duszpasterskie

Tytuł serii odwołuje się do słów papieża Franciszka z dokumentu Evangelii Gaudium (Radość Ewangelii) poświęconemu głoszeniu Ewangelii we współczesnym świecie (2013): „Mam nadzieję, że wszystkie wspólnoty znajdą sposób na podjęcie odpowiednich kroków, aby podążać drogą duszpasterskiego i misyjnego nawrócenia, które nie może pozostawić rzeczy w takim stanie, w jakim są. Obecnie nie potrzeba nam «zwyczajnego administrowania». Bądźmy we wszystkich regionach ziemi w «permanentnym stanie misji»” (EG 25). Tym razem, głównym wątkiem spotkań będzie pytanie o to, jak Wasza wspólnota parafialna może wypełnić to zadanie.

play

zwiastun

Abp Grzegorz Ryś

1. Czyńcie uczniami wszystkie narody

play

zwiastun

ks. Roman Trzciński

2. Bierze ją z radością na ramiona

play

zwiastun

Dariusz Malejonek

3. Nie wyście mnie wybrali

play

zwiastun

ks. Artur Godnarski

4. Dwaj albo trzej zebrani w imię moje

play

zwiastun

o. Józef Augustyn SJ

5. Trwali jednomyślnie na modlitwie

play

zwiastun

Abp Grzegorz Ryś

6. Bóg dał wzrost

W trudnej szkole przebaczenia

Zapraszamy do udziału w serii trzech spotkań poświęconych tematyce przebaczenia. Poprowadzi je dla nas Immaculée Ilibagiza, rwandyjska pisarka katolicka, mieszkająca obecnie w Stanach Zjednoczonych. W 2006 roku wydała książkę „Ocalona, aby mówić”, w której wspomina okoliczności przetrwania w czasie ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku, kiedy to w ciągu trzech miesięcy zamordowano blisko milion niewinnych osób. Immaculée Ilibagiza wraz z siedmioma innymi kobietami, ukrywała się przez 91 dni w maleńkiej łazience, w domu znajomego pastora. W tym czasie wymordowano prawie cała jej rodzinę.

play

zwiastun

Immaculée Ilibagiza

1. Czy można zaakceptować zło?

play

zwiastun

Immaculée Ilibagiza

2. Pokonać przeszkody

play

zwiastun

Immaculée Ilibagiza

3. Wybrać przebaczenie

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość (1Kor 13,13)

Proponujemy serię trzech spotkań, na które zaprasza Jan Mela - znany podróżnik, pełen pasji życia założyciel fundacji ''Poza horyzonty''. Wraz z nim spróbujemy przyjrzeć się naszemu życiu w oparciu o trzy fundamentalne wartości, jakimi są wiara, nadzieja i miłość. Niech to będzie czas odkrywania Bożego działania w każdym z nas.
Życzymy udanych, owocnych spotkań!

Stara prawda o człowieku.

Serię „Stara prawda o człowieku” poprowadzi Abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, autor wielu książek, znany i ceniony rekolekcjonista. Tematem będą teksty wybranych rozdziałów Księgi Rodzaju, przedstawiające historie naszych praojców: Adama i Ewy, Kaina i Abla, Noego, patriarchy Jakuba, a także wieży Babel. Poszczególne spotkania pozwalają odkryć nie tylko ukryte w nich piękno, ale również dostrzec, że prawdy tam zawarte są wciąż aktualne i dotyczą każdego z nas.

play

zwiastun

play

zwiastun

Abp Grzegorz Ryś

2. Adam i Ewa (teologia ciała)

play

zwiastun

play

zwiastun

Abp Grzegorz Ryś

4. Potop - Nowe Przymierze

play

zwiastun

Abp Grzegorz Ryś

5. Wieża Babel

play

zwiastun

Abp Grzegorz Ryś

6. Grzech Jakuba

Opowieść o miłosnej historii

Na najbliższe cztery spotkania naszej małej grupy NewPastoral zaprasza nas Tomek Budzyński, jeden z najbardziej znanych i nieszablonowych artystów polskiej sceny rockowej i nie tylko. Kiedyś założyciel i wokalista takich zespołów jak Siekiera, Armia, 2Tm2,3, Budzy czy Trupia Czaszka, dziś muzyk, poeta, reżyser, prezenter radiowy i malarz. W młodości, w okresie buntu, na długi czas odchodzi od Kościoła. Obecnie na pytanie o sens życia odpowiada: "Kochać i być kochanym - poznać Boga! To jest sensem mojego życia."

W czasie naszych spotkań opowie o tym, jakimi drogami Bóg prowadził go przez życie, by w końcu odkrył Jego łagodną, miłosierną i - co najważniejsze - bezwarunkową miłość.

play

zwiastun

Tomasz Budzyński

1. Uwiodłeś mnie, Panie

play

zwiastun

Tomasz Budzyński

2. Jezus jest Panem

play

zwiastun

Tomasz Budzyński

3. Weź udział w trudach i przeciwnościach

play

zwiastun

Tomasz Budzyński

4. Miłuję Cię, Panie, Mocy moja

Sprawy rodzinne

Serię „Sprawy rodzinne” poprowadzi dla nas jezuita o. Remigiusz Recław, który tak mówi o sobie i swojej posłudze w Kościele: „Mieszkam w Łodzi. Jestem duszpasterzem dwóch wspólnot charyzmatycznych "Mocni w Duchu" oraz "Zwiastowanie". Posługuję w parafii Jezuitów w Łodzi. Prowadzę różne konferencje, rekolekcje, piszę książki i artykuły. Modlę się o uzdrowienie i o uwolnienie. W latach 2017-2019 prowadzę misje eksperymentalne w wybranych parafiach Archidiecezji Łódzkiej. W moim sposobie działania jest bardzo duża przestrzeń dla ludzi świeckich. Uważam, że współpraca ze świeckimi jest też konieczna na poziomie prowadzenia modlitwy, kierownictwa duchowego oraz ewangelizacji. Staram się o taką współpracę codziennie''. Każde z czterech spotkań z o. Recławem stawia przed nami ważne pytania: o wierność w miłości, o sens sakramentu małżeństwa, o sposób ewangelizowania w domu, wśród najbliższych, a także o owoce wspólnej modlitwy w rodzinie. Zapraszamy.

play

zwiastun

o. Remigiusz Recław

1. Gdy kończy się uczucie ... rozwód?

play

zwiastun

o. Remigiusz Recław

2. Po co ślub kościelny?

play

zwiastun

o. Remigiusz Recław

3. Jak ewangelizować w rodzinie?

play

zwiastun

o. Remigiusz Recław

4. Co daje wspólna modlitwa w domu?

Miłość większa niż ...

Poruszająca seria trzech spotkań z Marthą Kayser, pozwoli nam odkryć niezłomną, przekraczającą ludzkie granice siłę miłości. Martha opowie nam swoją historię - młodej Irlandki, która przyjechała kiedyś do Francji z zamiarem szlifowania języka i nadzieją na poznanie przystojnego, bogatego kandydata na męża, a spotkała Filipa – mężczyznę cierpiącego na porażenie mózgowe, poruszającego się na wózku, mającego problemy z mówieniem i niekontrolowanymi odruchami. Jak się później okazało, to spotkanie całkowicie odmieniło ich życie.

Posłuchajmy o tej niezwykłej, nieprawdopodobnej miłości.

play

zwiastun

Martha Kayser

1. Miłość silniejsza niż niepełnosprawność

play

zwiastun

Martha Kayser

2. Miłość silniejsza niż cierpienie

play

zwiastun

Martha Kayser

3. Miłość silniejsza niż śmierć

Trzy adresy, gdzie można Go spotkać…

Seria spotkań, którą dziś rozpoczynamy, została zatytułowana: „Trzy adresy, gdzie można Go spotkać”. Naszym przewodnikiem będzie siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona wspólnoty „Chleb Życia”. Wspólnota prowadzi 8 domów, w których przyjmuje ludzi bezdomnych, starych, chorych, samotne matki z dziećmi, starając się razem z nimi budować miejsce do godnego życia, a zarazem umożliwić wykluczonym powrót do społeczeństwa. Siostra Chmielewska od lat burzy stereotypy, a jej szczere, bezpretensjonalne wypowiedzi podbijają serca wielu ludzi. Jest prawdopodobnie jedyną w Polsce zakonnicą, która adoptowała i wychowała kilkoro dzieci. Wydała kilka książek, jak choćby: „Cerowanie świata”, czy ostatnio: „Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie”. O swojej pracy mówi: „Miłosierdzie trzeba robić z wyobraźnią”.

play

zwiastun

s. Małgorzata Chmielewska

1. Adoracja

play

zwiastun

s. Małgorzata Chmielewska

2. Wspólnota

play

zwiastun

s. Małgorzata Chmielewska

3. Ubodzy

Recepta na udane życie

Co to znaczy mieć udane życie? Jak wykorzystać dany nam czas, aby go nie zmarnować, ale tu i teraz dostrzec szansę na szczęście? Jak odkryć sens swojego życia? Co zrobić, by żyć w zgodzie z samym sobą?

Odpowiedzi na te i podobne pytania poszukamy wspólnie z bohaterami naszej nowej serii, zatytułowanej „Recepta na udane życie”. Twórca komiksów, producentka telewizyjna, raper, ksiądz, menedżer sportu – pięć różnych dróg, prowadzących do tego samego celu, którym jest życie w pełni, w przyjaźni z Bogiem.

play

zwiastun

Alain Auderset

1. Narysuj mi swoje marzenia

play

zwiastun

Maryel Devera

2. Od reality show do prawdziwego życia

play

zwiastun

Manu Bolomik

3. Przesłanie miłości w rytmie rapu

play

zwiastun

Franc Legros

4. Droga do szczęścia i pełni życia

play

zwiastun

Arnaud Boutheon

5. Życie, wiara i sport

Wyzwania Miłości ‒ seria dla par ‒ sezon 1

Nieważne czy jesteście narzeczonymi przygotowującymi się do małżeństwa, czy tworzycie już rodzinę, seria „Wyzwania miłości” jest właśnie dla Was! Znajdziecie w niej świadectwa silnej i odważnej miłości zakorzenionej w małżeństwie chrześcijańskim, które pomogą Wam zarówno wzrastać we wzajemnej miłości, jak i przezwyciężać trudne chwile.

play

zwiastun

Jean-Renaud i Lorène d’Elissagaray

1. Prawda i przebaczenie

play

zwiastun

Cédric i Sophie Barut

2. Obietnica i wierność

play

zwiastun

Damien i Sophie Lutz

3. Kruchość i szczęście

play

zwiastun

Michel Martin-Prével

4. Miłość i Sakrament

play

zwiastun

ks. François Potez

5. Małżeństwo i nierozelwalność

Chrzest, nowe narodzenie

Wasza rodzina powiększyła się wraz z nadejściem dziecka. Z młodej pary staliście się młodymi rodzicami. Wielka radość przed tym maleństwem! Wasi bliscy i przyjaciele świętowali jego narodziny ofiarując mu powitalne prezenty. „Chrzest jest najlepszym prezentem, jaki otrzymaliśmy” mówi papież Franciszek i to właśnie ten prezent pragniecie dziś Waszemu dziecku ofiarować. Seria „Chrzest, nowe narodzenie” będzie towarzyszyć Wam podczas pięciu spotkań z Eline i Samuel Landon, ojcem Michel Martin Prével i księdzem Franck Legros ‒ podróż pełna świadectw i cytatów.

play

zwiastun

1. W łonie twojej matki

play

zwiastun

play

zwiastun

play

zwiastun

4. Narodzić się z wysoka

To jest bezpieczny formularz

Dbamy o Twoją prywatność

Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować później.

Nowa Aplikacja NewPastoral jeszcze nie jest dostępna.

Premiera planowana jest na styczeń 2018 roku

Zapraszamy już nie długo :) !

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej