grupa pilotażowa zdjęcie

Kampania informacyjna
to znaczy?

Kampania informacyjna to okres przygotowania wspólnoty do rozpoczęcia spotkań małych parafialnych grup domowych. Celem kampanii jest zaproszenie parafian do zostania gospodarzem małej grupy (a nie zapisy uczestników spotkań). Kampania trwa cztery tygodnie. Na każdą z niedziel NewPastoral dostarcza: ulotki, afisze, myśli do kazań, ogłoszenia, teksty wyjaśniające, fragmenty kilku filmów do wyświetlenia w czasie ogłoszeń parafialnych oraz wiele innych cennych materiałów pomocniczych. Od tego etapu parafia posiada swój marker na mapie (w tym celu prosimy o kontakt z NewPastoral). Poprawnie przeprowadzona Kampania umożliwia łatwe i szybkie utworzenie od kilkunastu do nawet kilkuset małych grup w parafii. Polecamy zaplanowanie kampanii tak, by rozpoczęcie spotkań grup domowych wypadło na początek Adwentu lub Wielkiego Postu. Zapraszamy do korzystania z naszych zasobów.

grupa pilotażowa zdjęcie

Fragmenty filmów
w czasie ogłoszeń?

A dlaczego nie? Jeżeli to jest możliwe, zachęcamy do wyświetlenia w ramach kolejnych ogłoszeń filmu promocyjnego „NEWPASTORAL W 2 MINUTY” oraz innych przykładowych fragmentów filmów na spotkania. Doświadczenie potwierdza, że taka forma prezentacji projektu jest niezwykle skuteczna, gdyż w prosty sposób pozwala wszystkim parafianom wyrobić sobie opinię na temat głównych założeń projektu oraz przebiegu i tematyki spotkań.

grupa pilotażowa zdjęcie

Teksty
wszystko jest gotowe?

Wiemy, że przygotowanie skutecznej kampanii informacyjnej nie jest łatwym zadaniem i wymaga nie tylko dużego zaangażowania, ale i niekiedy bardzo specyficznych kompetencji. Aby wam ułatwić zadanie przygotowaliśmy wiele gotowych materiałów, a wśród nich np. teksty do ogłoszeń oraz do biuletynów parafialnych, które oczywiście można dowolnie modyfikować i dostosować do lokalnych potrzeb. Najlepszą kampanią jest ta, w której w czasie ogłoszeń zabiera głos nie tylko sam proboszcz ale również członkowie grupy pilotażowej. 

grupa pilotażowa zdjęcie

Afisze
WIELKIE PARAFIALNE REKOLEKCJE DOMOWE

Oprawa wizualna jest ważnym elementem kampanii informacyjnej. Jej zakres i rozmieszczenie będą dla parafian miernikiem waszej determinacji i zaangażowania w projekt. Afisze powinny być widoczne i łatwo rozpoznawalne. Duże roll-upy umieszczone przy wejściu do kościoła są jednym z najbardziej skutecznych sposobów prezentacji projektu. Głównym przesłaniem kampanii informacyjnej jest zaproszenie do udziału w WIELKICH PARAFIALNYCH REKOLEKCJACH DOMOWYCH. Z myślą o parafiach udostępniamy naszą propozycję afisza NewPastoral.

grupa pilotażowa zdjęcie

Ulotki
chcę zostać gospodarzem małej grupy

Podkreślamy, że celem kampanii jest zachęcenie parafian do zostania gospodarzem małej grupy. Następnie to sami gospodarze (a nie parafia) zapraszają do siebie swoich przyjaciół lub znajomych na spotkania. Polecamy graficzne wyeksponowanie spodziewanej liczby małych grup (np. 1/10 liczby praktykujących), tak by wszyscy parafianie od samego początku poczuli się adresatami zaproszenia do udziału w projekcie. Nie zapominajmy, że „Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie” (2 Kor 9, 6). Powodzenia!

Pobierz NewPastoral.net

ze sklepu Google Play lub AppStore teraz!

To jest bezpieczny formularz

Dbamy o Twoją prywatność

Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować później.

Nowa Aplikacja NewPastoral jeszcze nie jest dostępna.

Premiera planowana jest na styczeń 2018 roku

Zapraszamy już nie długo :) !

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej